Lokaty bankowe

Lokata Bezkompromisowa BGŻ Optima

Czy warto założyć lokatę bezkompromisową BGŻ Optima?

Tak, jeśli chcesz pomnożyć swoją gotówkę w krótkim okresie.

Oprocentowanie lokaty bezkompromisowej

Lokata bezkompromisowa oprocentowana jest na 2,7% w skali roku. W trakcie trwania lokaty oprocentowanie nie zostanie obniżone.

Okres lokaty bezkompromisowej

Lokata dostępna jest na 3 miesiące. Możesz oczywiście zerwać ją wcześniej, ale nawet wtedy nie stracisz naliczonych odsetek.

Zalety lokaty bezkompromisowej

Wysokie oprocentowanie 2,7%, prosty sposób zakładania lokaty możliwość wcześniejszego zerwania lokaty, dostęp do darmowego konta oszczędnościowego Smart.

Ubezpieczenie lokaty bezkompromisowej

Środki na lokacie są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do 100000 €.

Opinia o lokacie bezkompromisowej

Lokata to dobry sposób na oszczędzanie z bardzo dobrym oprocentowaniem 2,7%. Trzeba pamiętać że to lokata, przeznaczona jest dla nowych klientów BGŻ Optima. Lokata trwa 3 miesiące uzyskujesz na niej wysokie oprocentowanie stałe, którego nie stracisz nawet wypłacając środki wcześniej. Plusem posiadania tej lokaty jest darmowe konto oszczędnościowe, dodatkowo zyskujesz darmowe wypłaty i wpłaty bez limitu Lokata jest bezpieczna posiada gwarancję funduszu bankowego. W przeciwieństwie do innych lokat lokata bezkompromisowa wysoki limit środków do 100 000 zł.

Jak założyć lokatę bezkompromisową?

  1. BGŻOptima nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów, a konto i lokatę zakłada się przez internet. Pierwszym krokiem jest zatem wypełnienie wniosku na stronie BGŻ o otwarcie konta oszczędnościowego wraz z Lokatą Bekompromisową 2,7% (kliknij). Jeśli dysponujesz mniejszą kwotą do 20 000 zł korzystniej jest wybrać Lokatę Bezkarną oprocentowaną 3,5% (kliknij). Uzupełnienie formularza nie powinno Ci zająć więcej niż 7 minut.
  2. Na początek podajesz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na Lokatę.
  3. We wniosku należy wpisać m.in. datę wygaśnięcia dowodu osobistego – jeśli masz wpisane w dowodzie „czas nieoznaczony” wpisz: „31.12.2099”
  4. Przelewasz podaną kwotę lokaty (lub kwotę wyższą) z rachunku w innym banku na konto podane przez BGŻOptima. Aktywujesz w ten sposób swoje konto oszczędnościowe, a wpłacone środki są lokowane na wybranej lokacie (ewentualna nadwyżka zostanie przelana na twoje konto oszczędnościowe BGŻOptima). Realizując pierwszy przelew do BGŻOptima pamiętaj o tym, aby zasilić rachunek co najmniej kwotą, jaką wcześniej zadeklarowałeś we wniosku. W przeciwnym razie środki trafią na konto oszczędnościowe, a nie na lokatę i konieczne będzie skorzystanie z infolinii banku BGŻOptima.
  5. Po zakończeniu terminu lokaty, środki z depozytu wraz z odsetkami trafią na Twoje konto oszczędnościowe BGŻOptima. Będziesz mógł je tam zachować lub bezpłatnie przelać na inny rachunek.