Lokaty bankowe

6 razy większe odsetki na lokacie bankowej

Możesz zarobić 6 razy więcej odsetek od twoich oszczędności zmieniając konto oszczędnościowe oraz lokując pieniądze na lokatach bankowych.

Jeśli pozwalasz aby twoje pieniądze leżały na koncie osobistym tracisz niewyobrażalną ilość pieniędzy rocznie. Załóżmy że na rachunku masz 10000 zł. Po roku również będziesz miał 10000 zł z tym że ich wartość spadnie do 9800 zł z powodu inflacji.

Lokując oszczędności na najlepszych kontach oszczędnościowych oraz najlepszych lokatach bankowych po roku możesz mieć na swoim rachunku 10300 zł. Twoja poduszka finansowa wzrośnie więc dramatycznie.

Wielkie banki jak bz wbk, ing, pekao pko bp oferują tragicznie niskie oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. Warto wspomnieć że oprocentowanie twojego konta osobistego jest równe 0%.

Średnia różnica w oprocentowaniu w największych bankach, a tymi bankami którym zależy na twoich oszczędnościach wynosi około 600%. Musisz jednak wiedzieć że w oddziale nigdy nie dostaniesz tak wysokiego oprocentowania jak zakładając lokatę bankową przez internet. Wciąż kilkanaście milionów polaków w ogóle nie korzysta z tej możliwości, przez to tracąc rocznik krocie.

Zamiast wydawać pieniądze na budowanie tysięcy drogich oddziałów i zatrudnianie ludzi, aby je wypełnić, banki internetowe decydują się płacić swoim użytkownikom wyższą stopę procentową. Jedyną wadą takich internetowych lokat jest to że musisz obsłużyć się sam.

Jeśli chodzi o lokowanie pieniędzy powinieneś spojrzeć na to, jako na lepszy sposób na zarabianie pieniędzy na swoim kapitale. Pomyśl o perspektywie 10, 20,30 lat. W tym czasie trzymając pieniądze na koncie osobistym stracisz ogromną ilość pieniędzy, a dzięki najlepszym lokatą I kontem oszczędnościowym twój kapitał wzrośnie pokonując inflację.

Jak znaleźć najlepszą lokatę bankową?

Ranking lokat w internecie jest całe mnóstwo lecz większość zawiera oferty z króliczkami na których finalnie możesz więcej stracić niż zarobić. Warto zajrzeć więc do tych sprawdzonych przez nas na przykład na wiedzainfo.pl gdzie znajduje się ranking najlepszych lokat bankowych 2022. Wielką popularnością cieszy się także artykuł najlepsza lokata 2022 na rekinfinansow.pl. Plusem tego ostatniego zestawienia jest to że wszystkie kruczki zostały wyłapane przez autora dzięki temu możesz być pewien że zarobisz dokładnie tyle ile można w danym banku.

Jak znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe?

Konta oszczędnościowe są dużo wygodniejsze ponieważ wpłacamy tam pieniądze i one cały czas procentują. Dodatkowo w rankingu kont oszczędnościowych rekin finansów można znaleźć rachunki oszczędnościowe połączone z lokatami dzięki temu zysk będzie jeszcze dużo bardziej okazały.

Różnica między lokatą a kontem oszczędnościowym?

Jeśli nie wiesz jaka jest różnica obejrzyj ten filmik: