Inwestycje alternatywne

Limedot: inwestycje w pożyczki z przyrzeczeniem zwrotu

Limedot to świeże podejście do inwestycji w pożyczki, oferujące atrakcyjne stopy zwrotu sięgające nawet 15% rocznie, gwarancję wykupu, brak prowizji i wszystkie funkcje cenione przez inwestorów P2P, takie jak Autoinvest, wdrożone od pierwszego momentu. Wszystko to pochodzi od doświadczonego zespołu pod przewodnictwem Marka Krakopsa, CEO Limedot, byłego CEO VIASMS sro.

Recenzja Limedot – Opinie i Analiza Krytycznych Parametrów Wydajności

Stosunek Ryzyka do Zwrotu

Jednym z kluczowych punktów sprzedaży, które Limedot wykorzystuje od początku, jest bez wątpienia wysoki potencjał zwrotu z platformy, osiągający nawet 15% rocznie, co plasuje go w górnym zakresie rynku. Limedot wyróżnia się oferowaniem wysokiej podstawowej stopy zwrotu (na przykład 13% rocznie) oraz dodatkowego bonusu przy zakończeniu operacji (tzw. Maturity Rate, na przykład 2% rocznie), co daje bardzo wysoki łączny zwrot, szczególnie przy wytrwaniu do końca operacji.

Zaufanie

Wszystkie operacje na Limedot mają pełny wykup (kapitał i naliczone odsetki) 60 dni po niezapłaceniu operacji. Dodatkowo, we wszystkich umieszczonych pożyczkach istnieje wysoki odsetek „Skin in the Game”, dzięki któremu Pożyczkodawca sam zatrzymuje część każdej opublikowanej pożyczki, dostosowując swoje interesy do naszych. Ponadto każda operacja może mieć dodatkowe zabezpieczenia, takie jak zastaw, które można sprawdzić w szczegółach każdej operacji.

Płynność

Mimo że średni okres inwestycji niektórych operacji może przekraczać próg tego, co możemy uznać za „krótkoterminowe”, obecność rynku wtórnego niemal od samego początku (funkcja jest rozwinięta, a implementacja będzie miała miejsce w nadchodzących tygodniach) znacznie poprawia ocenę w tym szczególnym aspekcie.

Dywersyfikacja

Zorientowana od samego początku na rynek azjatycki, a konkretnie na lukratywny rynek wietnamskich mikropożyczek za pośrednictwem Originatora Alocash, Limedot oferuje unikalną alternatywę inwestycyjną, którą trudno znaleźć w innych miejscach. Dodatkowo, minimalna kwota inwestycji wynosząca tylko 10 euro na operację umożliwia optymalną intra-platformową dywersyfikację nawet przy stosunkowo niewielkim kapitale. Ponadto, nadchodzące dodanie nowych Originatorów w krótkim i średnim okresie dalszo poszerzy zakres możliwości tej platformy.

Funkcjonalność

Autoinvest, ręczna inwestycja, rynek wtórny, brak prowizji, czytelny i łatwy w użyciu interfejs… To, że Limedot zaczyna działalność z wszystkimi istotnymi funkcjami, które wiele innych platform potrzebuje miesięcy, a nawet lat, aby wdrożyć, jest miłym zaskoczeniem.

Obsługa Klienta

Zaangażowanie i jakość obsługi klienta zawsze są cechami dobrej platformy crowdlendingowej, a w przypadku Limedot tło i doświadczenie zespołu zarządzającego oraz ich skoncentrowanie na satysfakcji użytkowników/inwestorów stanowi pewną receptę pod tym względem.

Limedot – Bezpieczne Inwestycje czy Oszustwo?

Czy Limedot jest Bezpieczny czy Nie – Wyniki Due Diligence

 • Limedot.eu to strona internetowa należąca do spółki Limedot Limited, o numerze rejestracyjnym 722056 i siedzibie przy 6 Fern Road, Sandyford, Dublin, Irlandia D18 FP98.
 • Limedot działa jako agent handlowy Originatora ALOCASH COMPANY LIMITED, z numerem rejestracyjnym 0317652928 i siedzibą przy D3.10 Lot M7, Street No.16, Zone A, New Urban South City, Tan Phu ward, district 7, Ho Chi Minh city, Vietnam.
 • Marek Krakops pełni rolę CEO Limedot z szerokim doświadczeniem w dziedzinie finansów, m.in. jako CEO VIASMS sro. Martins Baude pełni rolę Platform Lead z obszernym doświadczeniem w świecie finansów.

Podsumowanie: Na podstawie zebranych informacji nie ma powodu, aby uważać, że Limedot.eu to nielegalna działalność czy oszustwo. Wręcz przeciwnie, jakość zarówno strony, jak i zespołu zarządzającego wskazuje na bardzo obiecującą platformę crowdlendingową.

Jak Zacząć z Limedot – Krok po Kroku

Proces rejestracji i rozpoczęcia inwestycji na Limedot jest dość standardowy w porównaniu z innymi platformami crowdlendingowymi. To szybki i prosty proces, a w zasadzie musimy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. **Zarejestruj się, klikając przycisk SIGN UP, i wypełnij prosty formularz początkowy.
 2.  Potwierdź e-mail, który otrzymasz w swojej skrzynce odbiorczej, klikając udostępniony link.
 3. Zrealizuj proces KYC, podobny do tego na innych platformach, w którym będziemy proszeni o przygotowanie dowodu osobistego lub paszportu, zrobienie zdjęcia selfie itp.
 4. Czekaj na zweryfikowanie swoich danych (w naszym doświadczeniu ten krok jest praktycznie natychmiastowy, w kilka minut możemy uzyskać dostęp do wszystkich funkcji platformy).
 5. Wpłać pierwszą wpłatę środków za pośrednictwem przelewu bankowego zgodnie z danymi dostarczonymi na Twoim koncie Limedot.

Jak Inwestować w Limedot – Opcje i Alternatywy

Na Limedot możemy inwestować ręcznie, począwszy od 10 euro na operację w pożyczki dostępne na rynku pierwotnym lub wtórnym, gdy to możliwe.

Dodatkowo, mamy możliwość skonfigurowania prostego, a jednocześnie potężnego Autoinvest za pośrednictwem funkcji AUTO-INVEST, pokazanej poniżej. Dzięki niej możemy dostosować parametry, takie jak oprocentowanie, okres czy kwota na pożyczkę, aby stworzyć spersonalizowaną strategię zgodnie z naszym własnym stylem inwestycji.

Podsumowanie – Recenzja Crowdlendingowa Limedot

Limedot to świeże spojrzenie na arenę inwestycji masowych, z doświadczonym zespołem zarządzającym i unikalnymi cechami, takimi jak skoncentrowanie na rynku azjatyckim i powyżejprzeciętne stopy zwrotu z mechanizmami różnicującymi, takimi jak bonus Maturity Rate, który może naprawdę zwiększyć zyski w dłuższej perspektywie. Mimo że jego długoterminowa wydajność musi jeszcze zostać zweryfikowana, wydaje się, że może to być interesująca propozycja dla efektywnej geodiversyfikacji portfela P2P.

Zalety i Mocne Strony Limedot

 1. Bardzo atrakcyjne stopy zwrotu, powyżej średniej rynkowej w pożyczkach z pełnym wykupem (kapitał i naliczone odsetki) aktywowanym po 60 dniach w przypadku niewypłacalnych operacji.
 2. Skoncentrowanie na rynku azjatyckim, nietypowy segment na dostępnych platformach, co pozwala nam uzyskać dostęp do tego basenu potencjalnych zysków i dywersyfikacji w naszym portfelu P2P.
 3. Solidny zespół zarządzający, który daje Limedot świetne podstawy do rozwoju platformy.

Słabości i Aspekty do Rozważenia

 1. Mimo dobrych podstaw i punktu wyjścia, nie możemy zapominać, że to platforma stosunkowo niedawno utworzona, a wydajność jej operacji musi zostać oceniona w średnim i długim okresie.
 2. Brak języka polskiego
 3. Okres inwestycji to 2 lata
 4. Brak dywersyfikacji pożyczek na platformie – koncentracja na jednym pożyczkodawcy z krótką historią